Zásahy JSDH Švábenice 2019

• Datum: 5.5.2019
  • Podtyp: náhrada nefunkčního zařízení
  • Popis: Jednotka vyjela na žádost starosty městyse doplnit vodu do studny u fotbalového hřiště, z důvodu jejího nedostatku pro hygienické účely při sportovních utkání.
  • Technika JSDH Švábenice: DA L1Z
  • Členové: Velitel - Přecechtěl Pavel, Strojník - Procházka Zbyněk, Členové - Novotný Michal

ZOČ - Požární asistence

• Datum: 30.4.2019, od 17:00
  • Podtyp: požární asistence na kulturní akci pálení čarodějnic
  • Popis: Jednotka vyjela na žádost starosty městyse k zajištění kulturní akce pálení čarodějnic. Jednotka prováděla dohled při pálení a následné dohašení ohniště.
  • Technika JSDH Švábenice: DA L1Z
  • Členové: Velitel: Přecechtěl Pavel, Strojník: Procházka Zbyněk, Členové - Novotný Michal, Hlobil Zdeněk, Trněný Jan, Bureš Stanislav, Synek Jaroslav, Procházka Ondřej

ZOČ - Řízení dopravy

• Datum: 27.4.2019, od 10:00
  • Podtyp: Řízení dopravy při kulturní akci žehnání motorek
  • Popis: Jednotka vyjela na žádost starosty městyse k zajištění kulturní akce žehnání motorek. Jednotka prováděla nasměřování motorkářů k místnímu kostelu, dále prováděla řízení dopravy během spanilé jízdy kolony motorek. Celkem se zúčastnilo 234 motorek.
  • Technika JSDH Švábenice: DA L1Z
  • Členové: Velitel - Bureš Stanislav, Strojník - Novotný Michal, Členové - Procházka Ondřej, Kaláb Leo, Hlobil Zdeněk, Vrána Jan

ZOČ - Výcvik jednotek OOB

• Datum: 26.4. - 27.4.2019
  • Podtyp: technické zásahy jednotek OOB
  • Popis: Jednotka vyjela na žádost KŘ HZS JMK na výcvik jednotek předurčených k plnění úkolů na úseku OOB. Výcvik probíhal v zařízení Tišnov. Letošní výcvik byl zaměřen na technické zásahy - provizorní zakrytí střešních konstrukcí, pracovní polohování ve výšce, protipovodňové hráze a možnosti vyrozumění obyvatel, práce a obsluha motorové pily při rizikovém kácení spadených stromů, první pomoc.
  • Jednotky: Blížkovice, Bořitov, Brankovice, Brno-Černovice, Brno-Slatina, Dobročkovice, Drnovice, Chvalovice, Jabloňany, Kobylí, Moravský Žižkov, Okrouhlá, Olomučany, Švábenice, Těšany, Uhřice, Žeravice a Židlochovice.
  • Technika JSDH Švábenice: DA L1Z, přívěs OOB
  • Členové: Velitel - Přecechtěl Pavel, Strojník - Procházka Zbyněk, Členové - Aron David, Synek Jaroslav

• Datum: 20.4.2019
  • Technika JSDH Švábenice: DA L1Z
  • Členové: Velitel - Trněný Jan, Strojník - Procházka Zbyněk, Členové - Procházka Ondřej

Požár lesa Švábenice

• Datum: 9.4.2019 v 15:35
  • Podtyp: Požár hrabanky v lese
  • Popis: Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS JMK k požáru lesní hrabanky po těžbě v části pod památným Dubem. Požár byl hašen dvěma proudy D z vozidla CAS JSDH Ivanovice na Hané.
  • Jednotky: JSDH Švábenice, JSDH Ivanovice na Hané, HZS JMK HS Vyškov, HZS ZLK HS Morkovice Slížany
  • Technika JSDH Švábenice: DA L1Z
  • Členové: Velitel - Přecechtěl Pavel, Strojník - Procházka Zbyněk, Členové - Trněný Jan, Novotný Michal

• Datum: 23.3. a 6.4.2019
  • Technika JSDH Švábenice: DA L1Z
  • Členové: Velitel - Přecechtěl Pavel, Strojník - Novotný Michal, Členové - Procházka Zbyněk, Aron David

Dopravní nehoda Vyškov

Požár dopravní prostředky

• Datum: 20. 2. 2019 v 15:59 hod.
  • Podtyp: Požár dodávky
  • Popis: Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS JMK k požáru dodávky odstavené na odpočívadle u sjezdu z dálnice D1 mezi obcemi Ivanovice na Hané a Švábenice. Členové zasahovali v dýchací technice a na likvidaci požáru byl použit 1 C proud a 2 vysokotlaké proudy.
  • Jednotky: JSDH Švábenice, HS Vyškov
  • Technika JSDH Švábenice: DA L1Z
  • Členové: Velitel - Přecechtěl Pavel, Strojník - Procházka Zbyněk, Hasiči - Trněný Jan, Synek Jaroslav, Procházka Ondřej, Vrána Jan